Dutch Sailplane Grand Prix 2025
Nog 10 weken en dan is het zover! Van 11 tot en met 17 mei 2025 wordt de Dutch Sailplane Grand Prix gehouden op ons prachtige vliegveld Terlet. Deze wedstrijd maakt deel uit van de 12e serie van de FAI Sailplane Grand Prix en biedt een unieke kans om de beste piloten ter wereld in actie te zien. Deelnemers strijden niet alleen voor de eer, maar ook voor kwalificatie voor de wereldfinale in Saint-Auban, Frankrijk.
In totaal doen er 9 Nederlanders mee aan deze Sailplane Grand Prix. Nu de deelnemerslijst definitief is, kunnen we vol trots vertellen dat maar liefst 3 van de 20 deelnemers, afkomstig zijn van de Gelderse Zweefvliegclub. Jeroen Verkuijl (plaats 12 op de internationale FAI ranking), Bas Seijffert en Roelof Corporaal doen mee, en daar zijn we supertrots op! Kom deze unieke week naar Terlet om onze clubhelden aan te moedigen!
Ook absolute wereld topvliegers zoals Stefan Langer uit Duitsland zullen deelnemen aan dit evenement. Stefan Langer, de huidige/regerende wereldkampioen in de 18-meter klasse (en bekende vlogger, zie Stefan Langer – YouTube), heeft onlangs geschiedenis geschreven door als eerste zweefvlieger een wereldtitel te behalen met een zelf startende elektrische zweefvliegtuig.
De organisatie van de Dutch Sailplane Grand Prix 2025 richt zich op het betrekken van publiek uit de regio Arnhem, het aantrekken van sponsoren en samenwerking met de lokale overheid. Dit evenement biedt een geweldige kans om de Nederlandse zweefvliegsport op de internationale kaart te zetten en enthousiasme te creëren onder zowel liefhebbers als nieuwkomers.
Houd onze website en de socials van de DSGP (zie DSGP Facebook en DSGP Instagram) in de gaten voor meer informatie over het evenement, inclusief het programma, deelnemende piloten en mogelijkheden om betrokken te raken. We kijken ernaar uit om samen met jullie dit spectaculaire evenement te beleven op vliegveld Terlet, !
Kijk op https://sgp.aero/netherlands2025 voor meer informatie over deze wedstrijd, van 11 tot en met 17 mei 2025!
Comments are closed